Lednové novinky z příprav školy

Milí příznivci Školy Spirála, na začátku února se hlásím s novinkami z příprav školy. Týkají se úředních posunů, nového webu, spuštění registrace pro děti rodičů, kteří mají zájem o místo ve Spirále, výzvu k zapojení i pozvání na zajímavé akce. Přeji příjemné čtení!

1️⃣ Škola Spirála dostala zelenou 🟢 na MŠMT! Byť je tato zpráva z části ještě neoficiální, radujeme se, že jsme o několik kroků blíže k tomu, aby škola vznikla jako rejstříková a mohla zahájit provoz od 1. září 2023. Stále ještě potřebujeme schválení školní budovy stavebním úřadem a hygienou, které je nezbytné do tohoto data obdržet. Na tom stále pracujeme. Čekáme teď na požadované posudky a zpřesnění finální částky, která bude nezbytná k úpravám budovy

2️⃣ Máme nový školní web 👨‍💻, na který vás tímto zveme. Přejeme si, abyste na něm našli všechny pro vás podstatné informace. Budeme rádi za jeho šíření mezi vaše kontakty a sdílení na sociálních sítích. Děkujeme.

3️⃣ Pokud máte doma předškoláka, který letos v září nastupuje do školy nebo máte zájem o docházku do Spirály pro starší děti, můžete vyplnit tento nezávazný formulář. Na jeho základě vás budeme kontaktovat. Pomůžete nám tak udělat si obrázek o zájmu o školu a naplnění kapacity, která je omezená. Děkujeme!

4️⃣ Potkejme se naživo! V roce 2023 pokračujeme v sérii workshopů s Petrou Dočkalovou s názvem Učit se učit aneb Průvodce učením, tentokrát na téma Paměť a myšlení . 🧠 Pokud vás zajímá, jak funguje mozek v souvislosti s učením a myšlením, jaké jsou výhody paměťového učení a učení v souvislosti nebo hledáte cesty, jak vhodně podpořit vaše děti a sebe při učení, pak neváhejte a přihlaste se. Akce proběhne 22. 2. 2023 od 16.30 v rychnovské knihovně. Mgr. Petra Dočkalová je terénní učitelka zaměřující se na sebeřízené učení a učení v souvislosti s myšlením. Podrobnosti najdete tady. Upozorňujeme na včasnou přihlášku a platbu do 15. 2. 2023. Děkujeme.

5️⃣ Sebeřízení a technologie. Zveme na akce spřátelené organizace Aliance pro sebeřízené vzdělávání. Mnoho z nás rodičů řeší postoj k technologiím. Pojďme toto téma sdílet v rámci podpůrné skupiny pro příznivce sebeřízeného vzdělávání zdarma online, více zde. Další akce Aliance je setkání příznivců sebeřízeného vzdělávání naživo, konané 15. 2. v Praze, více zde

6️⃣ Hledáme dobrovolníky! Nadcházející měsíce budou ve znamení velkých příprav. Čím více nás bude, tím více toho dokážeme. Jak se můžete konkrétně zapojit? 🙏

Za Školu Spirála se těším na spolupráci,

Pavlína Bednářová, zřizovatelka školy